Bemutatkozik Flach Antal csembalóművész, zenetanár

Zeneszerető, a város kulturális életében aktív szerepet betöltő családba születtem Miskolcon. A muzsikusi pálya iránti elhivatottságom viszont csak később, a Bláthy Ottó Villamosipari Szakközépiskolával párhuzamosan folytatott zenei tanulmányok (nagybőgő, zeneelmélet) során bontakozott ki, melyek révén 1999-2001 között a Miskolci Nemzeti Színház zenekarának, valamint az Egri és a Miskolci Szimfonikus Zenekarnak is tagja voltam. Tanulmányaimat 2008-ban, a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem csembalószakos hallgatójaként fejeztem be. Számos hazai és külföldi professzor mesterkurzusán vettem részt és olyan neves művészekkel dolgozhattam együtt, mint Peter Schreier, Helmuth Rilling vagy Sir Neville Marriner.

Szülővárosomba visszakerülve, a tanítás mellett különféle korosztályokat megszólító programok megvalósítására kaptam felkéréseket, bennük kiemelt jelentőséget tulajdonítva a zenei ismeretterjesztés változatos formáinak, legyen szó vetítéssel és konferálással egybekötött koncertsorozatokról vagy a hozzájuk kapcsolódó folyóiratcikkekről, tanulmányokról és egyéb kiadványokról. MuzsiKaland, CineMaestro, a Miskolci Szimfonikus Zenekar Promenád-, Aperitif- és bérletes koncertek konferálása, éves műsorfüzeteinek többszöri társszerkesztése, programjaikban való aktív hangszeres közreműködés, akárcsak a Filharmónia Magyarországgal közös rendezésű felnőtt és ifjúsági hangversenyeken, beleértve azok programszerkesztői és műsorvezetői felkéréseit. Többször voltam szakmai partnere a “Bartók+…” Nemzetközi Operafesztiválnak hangszeres előadóként, életmű-előadások szerkesztő-előadójaként és a Bartók-maraton szervező-közreműködőjeként.

Tizenkét éve tanítok (jelenlegi nevén) a Miskolci Bartók Béla Zene- és Táncművészeti Szakgimnáziumban, ahol növendékeimmel számos rendhagyó produkciót sikerült megvalósítanunk. A Miskolci BACH-hét, a Miskolci Kamarazenei Nyár és a Magyar Akadémiai Zenei Esték elnevezésű hangversenysorozatok élén elért művészi és pedagógiai munkásságomért 2017-ben, Miskolc város napján Nívó-díjat, a Herman Ottó Múzeumtól 2019-ben Pro Museo-díját kaptam. 2020-tól három évig az MMA művészeti ösztöndíjasaként munkálkodom hazám és városom kulturális örökségén.

munka közben